Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis postav

30. 10. 2007

Obrazek

Jack O´neill

Velitel týmu SG-1. Bojovník a primitiv. Jedna ze dvou postav převzatá z původního filmu. Je to vcelku klasický příklad amerického hrdiny - plní rozkazy, dokáže se obětovat pro svůj tým, ale zároveň vždycky řekne co si myslí, vždy má pravdu a pro ty nejvypjatější situace si schovává nějakou tu hlášku. O'Niell je však okořeněn o značnou dávku nechápavosti napůl hrané a napůl skutečné, čímž nám všem v redakci připomíná naprosto mimoběžné hlášky Lorda Abaka.Jak jste asi moli poznat tak to mezi Jackem a Sam jiskří takže možná něco bude.

Nemá rád Rusy a Tok’ry, a nijak se tím netají – je dokonce schopen o tom před nimi otevřeně diskutovat. V oblibě nemá ani vědce, i když v posledních epizodách to vypadá, že nemá rád spíše samotné “vědecké termíny”, než osoby, které je vyslovují.
Jack je vojákem již dlouho, zažil mnoho tajných misí (mám na mysli mise na Zemi, nejen operace v SGC, ty jsou tajné všechny), častokrát se dostal do zdánlivě bezvýchodných situací, ale nakonec vždy vyvázl.
Jack byl ženatý. Měl ženu Sarah, ta ho však opustila po jeho první misi na Abydos. Důvodem k tomuto rozchodu byla tragická smrt jejich syna Charlieho, který se náhodou zastřelil Jackovou pistolí. To byl také právě jeden z důvodů, proč ho letectvo vybralo na první misi skrz Bránu (byl to původně sebevražedný úkol) - po smrti syna byl psychicky na dně, nikdy si to neodpustil.

                                         Daniel Jackson                                                         

Obrazek

Daniel je archeolog, který byl veřejnosti znám jako podivín se zajímavými teoriemi o původu pravěkých civilizací. Tvrdil, že pyramidy byly postaveny o tisíce let dříve než se všichni domnívají! Kdo by je postavil, snad mimozemšťané?
Není se čemu divit, že s takovými názory si jen těžko hledal práci. Přednášel před známými osobnostmi archeologie, ale všichni se mu vysmáli… až přišla Catherine Langfordová. Sice Danielovi zkazila další přednášku, ale za to mu nabídla novou práci. V komplexu pod Cheyennskou horou je zapotřebí překladatele starověké Egyptštiny. Když Daniel práci přijímal, neměl tušení o tom, jak moc to změní jeho následující život.
Dokázal rozluštit symboly na Hvězdné Bráně, a určil výchozí bod. Cesta za dobrodružstvím začala…
Daniel se zúčastnil první mise na Abydos, kde nakonec zůstal, a dokonce se oženil s Sha’re. Na Abydosu našel mapu sítě hvězdných bran, což umožnilo existenci dalšího programu hvězdné brány. Daniel se poté stává členem SG-1, protože goa’uld Apophis unesl jeho ženu, a tohle byla jediná příležitost, jak Sha’re znovu nalézt. To se mu sice nepodařilo (Sha’re zahynula), ale i tak dál pokračuje s týmem SG-1 v boji proti goa’uldům (později proti Ori).
Daniel je velmi vzdělaný, ovládá 23 jazyků, a to včetně starověké Egyptštiny. Je expertem na starověké kultury.Nesnáší otravování kleptomanek typu-Vala Mal Doran :-D No nevím nevím možná by si chlapeček mohl uvědomit že Vala to s ním myslí dobře!...teda...někdy :-D

                                                         Vala Mal Doran                                   

                                             Obrazek                          Vala bývala obyvatelkou jednoho odlehlého světa naší galaxie. Neměla moc růžovoučké dětství.Její otec byl pořád na cestách,a ona se musela starat o sou nemocnou matku.Tohle nebylo zas tak hrůzné,ale díky její starší sestře Jessice to hrůzné bylo.Naschvál  jí přidělávala práci,naschvál jí ubližovala.Po matčině smrti utekla Vala z domu.Několik let byla hostitelkou goau’lda Qetesh, který kromě jiných ovládal i její planetu. I když jí tok’rové symbionta odstranili, její lidé ji nepřijali zpět mezi sebe, neboť v ní stále viděli svého krutovládce. Vala se tedy stala zlodějkou, lhářkou, pašeračkou a cestovala celou galaxií. Na jedné své „obchodní“ cestě narazila na Promethea, letícího na Atlantis. V obleku kullského bojovníka loď obsadila, když kompletní posádku kromě Daniela transportovala na poškozený Al’Kesh. Hm jejich setkání bylo náhodou moc Sexy.Teda spíš,Daniel byl Sexy'!Poté se plavidlo pokusila prodat, avšak Daniel jí v tom zabránil.

Když se s lidmi z Tau’ri setkala podruhé, podařilo se jí s Danielem upozornit Ori na existenci naší galaxie.Taky se jí podařlo to,že ji upálily... Nedlouho poté zabránila vytvoření první superbrány, byla však přenesena do Orijské galaxie. Zde zjistila, že je těhotná, ačkoli neměla příležitost k početí. Aby zabránila problémům, vzala si jednoho místního muže-Tomina a namluvila mu, že dítě je jeho. Postupně se však ukázalo, že bylo stvořeno Ori jako velitel křížové výpravy do naší galaxie. Sama Vala se sem dostala na jedné z útočících lodí. Nějakou dobu poté se připojila k SG-1, hlavně díky znalostem nepřítele.
Kdyby jsem jí měla popsat-Kleptomanka,lhřka a svůdnice .              
                                             

                                                        CAMERON MITCHELL

 Obrazek                          
Cameron Mitchell nyní velí SG-1, avšak dříve býval pilotem X302. Při bitvě nad Antarktidou velel letce, která bránila Telta’c, v němž se SG-1 snažila dostat na Antickou základnu. Sestřelil Al-Kesh, který málem nákladní loď zničil, ovšem jeho letoun byl také zasažen a on byl donucen nouzově přistát. Byl zachráněn, dočasně však ochrnul. Naštěstí se díky své vůli k životu plně uzdravil, a generál O’Neill mu nabídl cokoliv co bude chtít po profesní stránce. Mitchell si vybral velení SG-1, avšak čekalo ho překvapení, neboť starý tým přestal existovat a on měl sestavit nový. Shodou okolností se však stará sestava dala opět dohromady pod jeho velením, aby mohli čelit novému nebezpečí, které přinesl zájem Ori o naši Galaxii.Jinak také manžel Amy, (Amaryl Gray)která čeká jeho dítě...teda myslím že jeho :-D Jednou se stal Převorem.Zapla´t pánbůh že už je zase normální,ale po tom co mi (vala) dal pěstí si tím nejsem jistá.No ale určitě se shodnem že je to fešák ;-)

                                                                                                                             TEALC

Obrazek                      

Jaffa a někdejší první muž Apophise, který z nepříliš přesvědčivých důvodů přeběhl na stranu Země. Získal si důvěru generála Hammonda a hlavně plukovníka O'Niella, se kterým se velice brzy spřátelil. Důležitý je hlavně kvůli znalostem goa'uldů a poměrů v Galaxii. V týmu SG-1 plní hlavně roli bijce, který je díky svému symbiontovi schopen přežít prakticky všechno.Abydos a Země se stali
terčem těchto útoků, což vedlo k opětovnému zahájení programu Hvězdné Brány.

 Tým SG-1 se vydal na záchranou misi na planetu Chulak, s cílem najít Sha're, Skaaru a důstojnici amerického letectva (všechny unesl právě Teal'c). Během mise byli zajati, avšak Teal'c je osvobodil a unikl s nimi na Tau'ri. Od té doby slouží v týmu SG-1, je silný bojovník a jeho znalosti goauldů jsou pro SGC velkým přínosem.
Teal''c se přidal k Tau'ri, protože věřil, že jednoho dne s nimi společně dosáhne svobody pro všechny jaffy. Doufal, že jednoho dne jaffové svrhnou své goa'uldské utiskovatele, a to se také stalo. Spolu se svým mistrem Breat'acem slavil vítězství, když se jaffské armády sjednotili ve svobodný národ jaffů. Goa'uldé bez svých armád ztratili veškerou moc.
Teal'c pochází z planety Chulak, což je Apophisova domovská planeta. Má syna Raya'ca, dříve byl ženatý s Dry-auc, ta se však znovu provdala, protože si myslela, že je Teal'c mrtvý.Ovšem tento svalovec stojí za hřích,jde si pevně za svým názorem a je věrný.

                                                               ORICI

Obrazek
"Dcera "Valy Mal Doran, stvořená Ori, aby vedla křížovou výpravu do naší galaxie. Jelikož byla geneticky upravena, dospěla během několika dní. V podstatě je Ori v lidském těle, avšak lidský mozek jí nedovoluje pojmout všechny vědomosti. I přesto je však jednou z nejmocnějších bytostí, se kterými se SG-1 setkala, neboť i přes své limity disponuje telekinetickými a telepatickými schopnostmi a pouhými myšlenkami ovládá invazní lodě.Je to mrcha!Říká že je moje dcera,ale vlastně není.Byla sem oplodněna Ori,proti své vůli-nebo spíš sem o tom neměla zdání.jednou udělala z daniela převora,tak to jsem myslela že ju opravdu zabiju-teda kdyby to bylo možný.Díky tomu jejímu náhrdelníku s kamenem s celestu nic nezmůžu.Taky s ní je většinou pár poslíčků.Nevím jestli je tak zbabělá chodit někam sama,a nebo za ní ti ocáskové chodí dobrovolně.No každopádně když říká "Blahoslaveni budiž Ori!" není na naší straně.Uvidíme uvidíme jak to s ní dopadne.

  

                                              AMARYL GRAY

Obrazek Narodila se 27.6. 1980 v Kalifornii. V 5-ti letech odešla její matka na léčení pro drogově závislé, která po dvou měsících utekla a následně zemřela na předávkování. Otec se jí nikdy příliš nevěnoval. Po smrti své matky se dostala do dětského domova kde žila do patnácti let, potom utekla. Stala se dítětem ulice. Ujal se jí její „příbuzný“ a využíval jejího hereckého talentu k vlastnímu zbohatnutí. Dostala se i do spárů pouličních gangů, u kterých byla asi rok. Do 22 let se nedokázala nikde usadit. Nikdy nepracovala a živila se pouze tím co si ukradla, nebo získala díky svému talentu a později co jí přinesl její dlouhodobý přítel Mett.

Její život se změnil právě v 22 letech. Nastěhovala se k babičce do New Yorku. Když se ovšem babička dozvěděla vše o její minulosti, vyhodila vnučku na ulici a Amaryl opět osaměla…
Ve 25 letech se provdala za amerického zbohatlíka Clarence Edrowse, se kterým chtěla strávit zbytek života. To se jí ale nepovedlo. Clarence se ve svých 32 letech zabil při seskoku padákem. Protože nesepsal závěť, Amaryl se opět ocitla bez halíře a bez domova. Všechen majetek byl připsán jeho bývalé ženě a dětem.
Když už si připadala zoufalá, ozval se její nevlastní dědeček a dohodil jí práci v SGC, kde nastoupila jako neškolený odborník přes počítačovou techniku. Stala se tím čím vždycky chtěla být. Součástí společnosti. Mezi členy SGC si našla i svoji druhou životní lásku. Camerona Mitchella. 5.8. 2007 se za něj provdala a jejich vztah byl téměř dokonalý. Bohužel během let v SGC Amaryl jednou přišla o dítě při střetu s ori. Po několika měsících skončilo i manželství s Cameronem. Ze zoufalství poskytla oriúm informace týkající se projektu Hvězdné brány a veškeré informace o obraně planety Země. Ti jí za to poskytly dostatek peněz na to, aby uživila sebe a svého budoucího potomka. I přez veškerou snahu o utajení jí zatkly a soudily. Byla jí udělena kauce ve výši 300 000 dolarů, kterou někdo zaplatil a Amaryl byla opět volná.

Rozhodla se odejít a vymazat svou minulost. Usadila se ve Francii kde si našla práci bistru a žila zde osm měsíců. I přes neustálé snažení zapomenout, se jí to nepodařilo a Amaryl se vrátila zpět do SGC.

Nyní je šťastnou matkou. 30.10. 2007 se jí narodil chlapeček Brian.   Obrazek                                             JOHN SHEPPARD

John Sheppard (Joe Flanigan) je skvělým pilotem. Díky svým leteckým schopnostem byl schopen zachránit generála O'Neilla před antickou střelou, kterou náhodou vypálil dr. Carson Beckett a nedokázal ji potom zastavit :)) Ve své dřívější práci v Afganistánu neuposlechl rozkaz a pokusil se zachránit své spolupracovníky, kvůli tomu má záznam v rejstříku.

Na expedici se dostal vlastně náhodou. Když se posadil do antického ovládacího křesla na Antarktidě a ono se aktivovalo, tak se zjistilo, že John má antický gen (ATA gen). To mu umožňuje ovládat bez většího soustředění antickou technologii.

Z obyčejného "vojáka" se téměř hned stal vojenským velitelem místo plukovníka Sumnerse, který vedl misi po vojenské stránce. Plukovník byl zabit Sheppardem, protože si to sám přál. A jelikož nemá expedice kontakt se Zemí, tak jeho pozici musí zaujmout právě major John.

Ze začátku měl neshody s dr. Weirovou, dokonce neuposlechl její rozkazy, když bylo město napadeno nanovirem, brzy se ale vše urovnalo. Po navázání kontaktu se Zemí se dokonce Elizabeth za něj přimluvila u vedení a prosadila, aby i nadále zůstal vojenským velitelem a byl povýšen na podplukovníka.

John patří k lidem, jejichž slova na Atlantis platí, dokáže občas přemluvit i dr. Weirovou, např. když prosadil příjmutí nového mimozemského člena Ronona Dexe do svého týmu místo poručíka Forda, který se po předávkování wraithským enzymem stal "osamělým jezdcem" a jednal na vlastní pěst.

John není jen "obyčejný" voják, který používá hrubou sílu, je vynikající v matematice a přírodních vědách. Snaží se ovšem zakrývat svou bystrost, která mu určitě nechybí. Taky prošel testem Mensy, ale rozhodl se nepatřit do této společnosti. Je velký gentleman, ale má zvláštní smysl pro humor. Vše dělá s maximálním nasazením a za svými názory si stojí.

John byl ženatý, ovšem jeho manželství se zhroutilo. Jeho nejlepší přítel z expedice je překvapivě Rodney McKay, se kterým se mnohokrát dostal do problémů. Jednu dobu se taky zdálo, že mezi ním a Teylou Emmagan by mohlo být něco víc, ale nakonec jsou jen přáteli.

John má zvláštní smysl pro humor, který vždy všechny povzbudí. :-))
A navíc....on je sexy sexy sexy sexy krásnej hezkej mňam mlask prostě MASOOO!

              

                                                                          TEMPRENS

Obrazek

Již od malička vyrůstala mezi Antiky vždy se ji snažili vést k poslušnosti,ale nikdy se jim nepodařilo udělat z ní poslušnou holčičku, která by na slovo poslechla.Vyrostla v pohledbou dívku, která se někdy nechala unášet emocemi postupně z toho,ale vyrostla a už se dokáže dokonale ovládat.Dalo by se říct, že postupem času dezertovala od Antiků a přesunula se na Zemi, aby pomáhala tamějším lidem. Našla si tam přátele,ale její stěstí netrvalo dlouho,protože ji Antici vrátili a ona se dostala do jiného času a tam zemřela. Naštěstí se,ale objeví její já z budoucnosti a její dosavadní život velmi dobře zastane. Její návrat nezústane nepovšimnut a nastanou spory mezí ní a Antiky, kterým se nelíbí,aby ovlivnovala budoucnost.Nábídnou ji, aby znovu vstoupila mezi ně.Ale ona odmítne,protože i bez toho,aby se povznesla tak má svoje schopnosti a začali se u ní projevovat dokonce nové.Prožije zajímavý život plný ztrát, objevů, emocí, nemocí a nakonec po tom všem najde svoji životní lásku se, kterou prožije krásný zbytek života plný radosti a lásky.

To jsou zatím nějaké věci o lidech co s námi hrajou.Ostatních se musím poptat co k nim napsat,protože většina postav je vymyšlená.Takže se zatím musíte zpokojit s tímto málem.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

how to get cialis for free olgsanvoegfdsnitsBtjTremyu

(GrvKnide, 27. 3. 2021 17:52)

https://kloviagrli.com/ - which presidential candidate was the first spokesman for viagra https://vigedon.com/ - viagra boys band https://llecialisjaw.com/ - cialis over the counter at walmart https://jwcialislrt.com/ - how long does cialis last 20 mg https://jecialisbn.com/ - alcohol and cialis

xxx

(xxx, 4. 9. 2008 19:44)

Ahoj lidi. Pro ty, kteří mají rádi internetové hry, mam dobrou zprávu. Je tu hra Travian. Pokud se chcete zaregistrova, jděte na: http://www.travian.cz/?uc=cz3_62163

...........

(2pack2, 8. 12. 2007 20:09)

za co ze se snazim prezit?

.....

(Adria.Orici, 7. 12. 2007 18:10)

Ty jsi první na řadě!!!

.......

(2pack2, 5. 12. 2007 15:36)

kdyz myslis ale vy taky nejste hvezdy bez vericich ste v p......,ale nechame vyvoj na deni
a myslim ze byste me hned zabili Antiky ste chteli uz jednou vyhladit a porad chcete co?

milý 2pack2

(Adria.Orici, 4. 12. 2007 21:57)

Antikové sou "arogantní sráči" a vůbec se nemůžou na znalosti Ori hrabat, jelikož Ori jsou vševidoucí. Takže si myslím, že s toho logicky vyplývá, že Ori jsou nepřemožitelní a tudíš se před nimi budeš muset sklonit i ty!! Jestli né, pak tě čeká smrt!!

........

(2pack2, 4. 12. 2007 11:27)

mila Adrio tech par poslicku ti nakope zadek kdyz se spoji a nekdo ma znalosti jak postavit vecicky proti ori ,antikove

noo...

(Adria.Orici, 2. 12. 2007 22:59)

Prý pár poslíčků jo? No teda matko!! Ja vědšinou chodím sama....tedy pokud není grilovačka...to tam mám hosty a jednoho "dobrovolníka"